20 marca 2010

Życie

Życie jest okrutne. Myślisz, że wszystko wiesz, ze rozumiesz, że jeszcze tyle przed tobą. Niespodzianki, które przynosi nam los często przerastają nasze wyobrażenia. Czy myśleliście kiedyś o tym jak łatwo odejść stąd? Jakie kruche jest nasze jestestwo? jak łatwo los odbiera nam tą jedyną iskierkę? ... impuls życia. Wystarczył miesiąc..., mało brakowało, bardzo mało. Lekarze byli okrutni: nie wiemy czy mąż przeżyje, musi Pani czekać, czego się Pani spodziewa? Spodziewam się, że go uratujecie, że będzie nadal ze mną, że nie będę musiała więcej płakać... Wrócił ... jest już ze mną... uczymy się żyć od nowa. Mamy nową towarzyszkę życia, jesteśmy z nią już związani na zawsze. Ma nawet imię, które przyprawia mnie o dreszcze i strach: CUKRZYCA typu 1. Wiem... to nie wyrok, ale skazanie na wieczny strach i życie w stresie. Spadł czy jest za duży?, ile masz teraz cukru?, co jadłeś?, masz ze sobą cukierki?, cola jest w domu? a w samochodzie? Muszę się przyzwyczajać, choć jest to niezwykle trudne. Jak z tym żyć? Jeszcze nie wiem, jeszcze nie ogarniam, wciąż się boję, że znów się powtórzy stan sprzed miesiąca. Zaczęłam się modlić...3 komentarze:

  1. Kochana, wiem, że Ci trudno i że oboje - a właściwie to cała Wasza trójka - musicie być dzielni. Pewnie nie będzie łatwo, ale najważniejsze, że jesteście razem i trzeba wierzyć, ze razem sobie z tym wszystkim poradzicie. Ja trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Daria czasem tak jest i nie masz na to wpływu. Dobre rady czy słowa otuchy są tu na nic. Czas pozwoli się uporać z problemem i żyć dalej - inaczej, ale żyć. Ważne, że jest diagnoza i wiadomo co leczyć. Jestem z Tobą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki :* kochane jesteście. Ważne, że tak dużo przyjaciół było ze mną w najtrudniejszych chwilach. Już jest lepiej, już trochę śpię w nocy, choć i tak czekam do 3 żeby zmierzyć mu cukier, bo inaczej boję się usnąć. Teraz trzeba się uczyć z tym świństwem żyć :/

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło gdy zechcesz zostawić ślad po sobie.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails